EGO SPOR FARKLI BRANŞLARDA MAYIS AYI ETKİNLİKLERİ


 / ANA SAYFA


JUDO:
13- 15 Mayıs 2016 Tarihlerinde Karaman’ da düzenlenen Türk Dil DevletleriJudo Olimpiyatları ve Türk Dil Kupası’ nda Ego Sporlu salonumuz sporcuları 6 Altın, 2 Gümüş, 3 Bronz Madalya ve 1 tane 5.lik ile döndüler. 

Harun Bilici 1.
Zeliha Cinci 1.
Ayşegül Arslan 1.
Senanur Şahbaz 1.
Celal Akyıldız 1.
Seyit Erel 1.
Esma Esra Memişoğlu 2.
Beyza Öztürk 2.
Esma Esra Memişoğlu 2.
Furkan Aytar 3.
Cem Ata Demirtaş 3.
Ayşegül Yıldırım 3.
Bedirhan Özken 5.

Salonumuz sporcusu Egosporlu Emrullah Uçar,Almanya’ da 01 Mayıs tarihinde gerçekleşen TJF Berlin Ümitler Judo Avrupa Kupası’ nakatıldı. 

07-08 Mayıs 2016 Romanya’ da düzenlenen Ümitler Judo Avrupa Kupası’ nda sporcumuz Emrullah Uçar 90 kg. da Bronz madalya kazandı.

Niğde’ de 07- 08 Mayıs ‘ ta ki Minik Okullar Türkiye Judo Şampiyonası’ na katılan Sincan Kapalı Spor Salonu’ ndan İrem Aysel Yıldırım ve Mücahit Çelebi;  İrem’ den gelen 1.lik ile döndüler. 

20- 22 Mayıs’ ta Kırşehir’ de tamamlanan Yıldız Okullar Türkiye Judo Şampiyonası’ nda
Berat Bahadır 1.
Harun Bilici 3.
Cem Ata Demirtaş 3.
Bedirhan Özkan 3. Oldular.





BADMİNTON:


Erzincan’ da 13- 15 Mayıs’ takiAnadolu Yıldızlar Ligi Badminton Türkiye Finallerinde salonumuz sporcuları Nurullah Saraç, Gizem Ayna, Zehra Güldal, Yaren Turhan’ın katılımıyla oluşan takım, erkeklerde2. ; kızlarda 4. oldu.

Yunanistan’ da 05- 08 Mayıs 2016’da gerçekleşen Hellos Open 2016 Badminton Turnuvası’ ndaOkan Gültekin ve Buğra Akdoğan,Çift Erkeklerde ilk 16 ile Tek Erkeklerde ön elemeye kadar yükseldiler.

Ankara Sincan Kapalı Spor Salonu’ nda salonumuz sporcuları ev sahipliği yaptıkları 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 11 Yaş Altı Badminton Şampiyonası’ nda 17 madalya elde ettiler. 

 Çift Erkekler
1.Burak Mısırlıoğlu+Arda Şen / Egospor
2.Berkan Ateş+Ahmet Taha Türksoy / Egospor
3.Selçuk Aytekin+EmreUzunmehmet / Egospor
3.Demirhan Artan+Ebubekir Kahriman / Egospor —

Çift Kızlar
1. Şevval Naz Işık+Başak Seven / Egospor
2. Pınar SudemArslan+TuğçeYurtalan / Egospor/Akyurt Belediye
3. Sude Beyaz+Yaren Uzun / Egospor
3. Sinem H.Demirden+Gizem Mert / Egospor

Karışık Çiftler
1. Berat Cambaz+PınarSudem Arslan / Egospor
2. Ahmet Taha Türksoy+SümeyyeTunçer / Egospor
3. Fırat Tokmak+Gülçin Civelek / Egospor
3. Burak Mısırlıoğlu+Sude Naz Uzunmehmet / Egospor

Tek Erkekler
1.Arda Şen / Egospor
2.Berat Cambaz / Egospor
3.Berkan Ateş / Egospor
3.Fırat Tokmak / Egospor

Tek Kızlar
1.Başak Seven / Egospor
2.Şevval Naz Işık / Egospor
3.Sümeyye Tunçer / Egospor
3.Tuğçe Yurtalan / Akyurt Belediye


Erzincan, 13- 15 Mayıs’ takiAnadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Badminton Final Müsabakaları’ nda
Nurullah Saraç, Gizem Ayna, Ayça Hava, Zehra Güldal, Yaren Turhan kadrosundan oluşan Egospor takımımız;

Erkeklerde 2.lik, Kızlarda 4.lük elde etti.


20 Mayıs günü Sincan Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü’ nün salonunda gerçekleşen  13 Yaş Altı Badminton Ankara İl Birinciliği’ ne28 kişi ile katılan salonumuz sporcuları,
3 Altın, 5 Gümüş, 4Bronz madalya ve iki 4. Lük derecesi ile Egospor’u;

Tek Bayanlarda ilk 3 sıraya,
Tek Erkeklerde 2. 3. Ve 4. Lüğe
Çift Bayanlarda ilk 3 sıraya
Çift Erkeklerde ilk 2 sıraya
Mikslerde 2. Ve 3. Lüğe adını yazdırdı.


GÜREŞ:

Isparta’ da 22 Nisan günü 14- 15 Yaş Güreş Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları’ nda dereceye giren Egosporlu sporcularımız; 

Hamza Yusuf Işık 42 kg. 5.
Mehmet Göktuğ İçmen 47 kg. 3.


30 Nisan günü Ankara Yaşar Doğu  Spor Salonu’ ndaYıldızlar TBMM Güreş Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuva sonunda Egosporlu salonumuz sporcuları ilk 3 de yer aldı.

Murat Erdoğan 100 kg. 1.
Kaan Yılmaz Arslan 76 kg. 2.
Osman Yetim 69 kg. 3.



03- 04 Mayıs tarihlerinde Kayseri’ de tamamlanan 14- 15 Yaş Yıldızlar Türkiye Güreş Şampiyonası ve sporcularımızın elde ettiği başarılar; 

Hamza Işık 42 kg. 2.
Göktuğ İçmen 47 kg. 3. Oldular.




ATLETİZM: 



Denizli’ de, 07- 08 Mayıs’ takiAtletizm Yıldızlar Ligi 1. Kademe Yarışları ‘ nda sporcumuz
Murat Yalçınkaya, 1500 m. ve 3000 m. de Şampiyon oldu. Ayni zamanda 1500 m.de 3,55 lik derece ile Avrupa barajını geçti.



Konya da düzenlenen Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları’ nda atletimiz Murat Yalçınkaya, 800 m. de şampiyon olurken ilk Uluslararası başarısını da elde etmiş oldu.


Kütahya’ da 14 Mayıs günü gerçekleşen Dağ Koşuları Türkiye Atletizm Şampiyonası’ nda salonumuz sporcusu Furkan Koçak 8. Oldu.




KARATE:

Rize’ de yapılan MEB Okul Sporları Karate Şampiyonası’ nda08 Nisan günü sporcumuz
Fetullah Hasan Koç, 2. Oldu.



Karaman’ da, 6 Mayıs tarihli M.E.B. Okullar Arası TürkiyeYıldızlar Karate Şampiyonası Finali’ nde salonumuz sporcularından EgosporluFetullah Hasan Koç, 3. Oldu.



5- 8 Mayıs’ da Fransa'da yapılan Büyükler Avrupa Karate Şampiyonda Sporcumuz Serap Özçelik Avrupa 2.si oldu.


 Okunma Sayısı : 1275         15 Haziran 2016