EGO SPOR EYLÜL AYI KAPALI SPOR SALONU FAALİYETLERİMİZ


 / HABERLER

Büyükler Gençler Kros Ligi Atletizm Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve sezonun ilk yarışı olan Büyükler ve Gençler kros ligi yoğun bir katılımla 10 Ekim tarihinde Adana ilinde yapıldı.
            Yarışmaya Büyükler ve Gençler kategorisinde katılan EGOSPOR Kulübümüz, büyükler kategorisinde 12 takımın toplam 62 sporcunun katıldığı yarışmada sporcuların toplamda 105 puanla yarışı 6. Sırada tamamladı. 
            Gençler kategorisi ise 12 takım  67 sporcu katılımı ile yapıldı. Kulübümüz sporcuları toplamda 88 puanla takım sıralamasında 5. liğe yerleşti.
 
 
17 Ekimde’de Nevşehir’de yapılan Atletizm Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi’ nde salonumuz sporcularından küçük erkekler kategorisinde 2000 m. koşusunda Murat Yalçınkaya 1. ve Berat Köktaş 3. oldu. Sezonun ilk yarışını güzel derecelerle bitiren EGOSPORlu atletlerimiz takim sıralamasında da  1. oldu.
 
 
 
 
BADMİNTON HABERLERİ:
 
 
 
22-23 Ekim 2015 tarihlerinde Aski Spor Salonu’nda yapılan 9 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Egosporlu salonumuz sporcularının elde ettiği dereceler:    
 
                       ÇİFT BAYANLAR
 
                       1.lik     Zeynep Değirmenci+Sudem Karaca                 Zonguldak Çaydeğirmeni Bld./ Devrek Bld.
                       2          Eylül Şenyurt+Ayça Yoldaş                                 Edirne Gençlik Hiz.SK
                       3          Fatmagül Zehra Doğan+Asya Keklikçi              Ankara Yalçın Taekwando
                       3          Vildan Aybar+Büşra Bayrak                               Manisa BBSK
 
                       ÇİFT ERKEKLER
 
                       1          Ali Devran Açıksu+Arda Doğaç Atan                İzmir Bergama Bld. SK/Samsun Canik Bld.SK
                       2          Eyüp Osman Karagöz+Yusuf Talha Kayalı        Ankara Yalçın Taekwando
                       3          Berkan Ateş+Mert Seven                                    Ankara Egospor
                       3          Emir Kalaner+O.Barış Tütüncü                           Ankara Mak-San Oto SK/Malatya Gençlik SK
                                                                            KARIŞIK ÇİFTLER
                       1          Ahmet Bera Kuş+Defne Ilgın Koçak                   Samsun İlkadım Bld SK
                       2          Berkan Ateş+Şevval Naz Işık                               Ankara Egospor
                       3          Mikail Akgümüş+Fatmagül Zehra Doğan          Ankara Yalçın Taekwando
                       3          Mehmet Can Töremiş+Talya Gerçeker             Çorum İBD Gençlik/Ankara Mak-San Oto SK
 
                       TEK BAYANLAR
 
                       1          Şevval Naz Işık                                                       Ankara Egospor
                       2          Defne Ilgın Koçak                                                  Samsun İlkadım Bld SK
                       3          Nevroz Çıracıoğlu                                                  Ankara Yalçın Taekwando
                       3          Talya Gerçeker                                                       Ankara Mak-San Oto SK
                       
 
TEK ERKEKLER
                       1          Mehmet Can Töremiş                                          Çorum İBD Gençlik
                       2          Ali Devran Açıksu                                                  İzmir Bergama Bld. SK
                       3          Arda Doğaç Atan                                                   Samsun Canik Bld.SK
                       3          Ahmet Bera Kuş                                                     Samsun İlkadım Bld SK
 
 
23-25 Ekim 2015 tarihlerinde Aski Spor Salonu’nda yapılan 11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda Egosporlu salonumuz sporcularının elde ettiği dereceler:
 
                                          ÇİFT BAYANLAR
 
                                          1.lik   Cansu Erçetin+Ece Terzi                      Erzincan Türk Telekom/Samsun N.Erbakan S.
                                          2        Sudenaz Duyar+Rana Ölçer                Ankara Egospor
                                          3        Cemre Nil Altun+Helin Salman          Manisa BBS
                                          3        Sıla Çiğdem+Nurgül Yılmaz                 Ankara Ferdi/Ankara Yalçın Taekwando
 
                                          ÇİFT ERKEKLER 
 
                                          1        Burak Mert Alkaya+Furkan Saraç      Ankara Egospor
                                          2        Emre Ayık+Buğra Kaan Göksel           Bursa Yıldırım Bld.      
                                          3        Mert Kınacı+Ali Berat Sönmez           Ankara Ferdi/Nevşehir Gülşehir GSK
                                          3        Umut Can+Yakup Erten                       Manisa BBS
 
                               KARIŞIK ÇİFTLER
 
                               1        Miraç Kantar+Elmasnur Şencan         Samsun Başarı Koleji/Samsun Canik Bld.
                               2        Anıl Ulaç Atan+Ece Terzi                      Samsun Canik Bld. /Samsun N.Erbakan SK
                               3        Ali Berat Sönmez+Doğa Şimal Koçak Nevşehir Gülşehir GSK/Samsun İlkadım Bld.
                               3        Umut Can+Cemre Nil Altun                 Manisa BBSK
 
                               TEK KIZLAR
 
                               1        Cansu Erçetin                                    Erzincan Türk Telekom
                               2        Nurgül Yılmaz                                    Ankara Yalçın Taekwando
                               3        Doğa Şimal Koçak                              Samsun İlkadım Bld.
                               3        Sudenaz Duyar                                  Ankara Egospor
 
                              TEK ERKEKLER
 
                               1        Furkan Saraç                                      Ankara Egospor
                               2        Burak Mert Alkaya                            Ankara Egospor
                               3        Anıl Ulaç Atan                                    Samsun Canik Bld.
                               3        Miraç Kantar                                      Samsun Başarı Koleji 
 
Derecelere ek olarak EGOSPOR KULÜBÜ kulüp sıralamasında birinci, antrenör sıralamasında ikinci oldu.
 
16/ 18 Ekim tarihleri arasında Slovenya da gerçekleşen Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası’ na sporcularımızdan Okan GÜLTEKİN Buğra Ali AKDOĞAN milli takım sporcusu olarak katıldı.
 
 
13- 14 Ekim 2015 tarihlerinde Sincan Spor Salonu’ nda gerçekleşen Dünya Gençler Badminton Şampiyonası Seçmesine salonumuz sporcularımızdan Buğra AKDOĞAN, Okan GÜLTEKİN, Başak KILIÇ,  Merve DEMİR katıldılar.
 
 
JUDO HABERLERİ:
 
23- 25 Ekim tarihlerinde Akarsu Spor Salonu’ nda gerçekleşen 17 il 2 ülkeden toplam 400 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Judo Cumhuriyet Kupasında kulübümüz 5 altın 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı. Ankara takımımız şampiyon oldu.
  
 
KARATE HABERLERİ: 
         
16 Ekim’ de Sincan Kapalı Spor Salonu’ nda yapılan karate kuşak sınavında bir üst kademeye geçmek için aylardır hazırlanan heyecanlı sporculardan 55 ’i başarılı oldu.
 
 
DİĞER FAALİYETLERİMİZ:
 
 
Ekim Ayı içinde Fransa’ da gerçekleştirilen 2015 Taekwondo Masterlar Dünya Şampiyonası’ nda Egospor Kulübü Antrenörlerinden Mehmet Ayaz Fransa’da Dünya Şampiyonu oldu. 
 
01- 05 Ekim’de Marmaris’ te yapılan Ümitler Türkiye Tekvando Şampiyonası’ nda EGOSPORLU sporcularımızdan Berkay AKYOL 1. Orhan Gazi GÜLER 2. Safiye Polat ve Evren Karaca 3. oldular. 


 Okunma Sayısı : 1173         25 Ocak 2016