HAKKIMIZDA

Misyonumuz
Toplumun her kesiminden çocuk, genç ve yetişkin bireylere sportif hizmet sunmak, bu alanda profesyonel ve rekreatif etkinliklerle toplum sağlığına katkı sağlamak ve şampiyon sporcular yetiştirmek.
 

Vizyonumuz
Uluslararası platformlarda tanınan, dünya standartlarında, çağdaş yenilikleri takip eden ve bilimle harmanlanan yapısıyla Türk spor camiasına örnek olan bir spor kurumu olmak.
 

Hedeflerimiz
Ülke tanıtımının en güzel yöntemi olan sportif faaliyetlerde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcu, antrenör ve yönetim kadromuzla Uluslararası sportif faaliyetlerde şanlı bayrağımızı göndere çıkarmanın yanında altyapı eğitimlerimize hız kesmeden devam ederek bu lokomotifi aralıksız sürdürmek; Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak ülkemiz geleceğine, Ankaralılara ve Ankara’ya en iyi hizmeti sunmak.
 

Neden EGO SPOR?
Amatör sporun profesyonel mantıkta çalışan ve üreten spor insanları olarak, kulübümüz bünyesinde 27 branşta 6200 lisanslı sporcu bulunduran kocaman bir aileyiz. Bu anlamda yaptığımız- yapacağımız çalışmalar ve düzenlemelerle “Önce sporcularımız! Ve Türk Sporu!” diyerek onların performanslarını optimum düzeye ulaştıracak uzman antrenör ekibimizle altyapı ve yarışma takımlarımızı en iyi şekilde yeni sezonlara hazırlamak gayesindeyiz. Ayrıca sporcularımız ve sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında sportif gelişimlerini üstlendiğimiz tüm sporcu adaylarımızın kişisel ve sosyal anlamda da çeşitli etkinlikler organize ederek gelişimlerini sağlama planlarımızı hayata geçirmiş durumdayız. Katılım sağladığımız sosyal sorumluluk projeleriyle kulübümüz çatısı altında toplanmış genç ve genç-yetişkin popülasyondaki sporcularımızın bu tür faaliyetlerle empati, kişisel tatmin duyguları ve toplum bilincini pekiştirmenin yanında spor kulüplerinin, sadece madalya peşinde koşan avcılar olmadıklarını göstermek amacıyla tam bir iyilik hali barındıran bir vizyonla emin adımlar atarak ilerliyoruz.

 

Spor Branşlarımız

Atletizm, Badminton, Engelli Badminton, Fitness, Judo, Jimmastik, Karate, Boks, Güreş, Taekwondo, Vücut Geliştirme, Bilek Güreşi, Satranç, Kick-Boks, Bocce-Bowling-Dart, İşitme Engelliler, Wus-hu, Okçuluk, Muay Tai, Masa Tenisi, Kadın Futbol, Kadın Hentbol, Erkek Basketbol, Özel sporcular.